اولین چیزی که می تواند کاربر را در بازدید از سایت شما به خود جذب کند رابط کاربری آن است. واسط کاربری (اینترفیس و یا User Interface) بخش دیدنی و قابل لمس یک ابزار است که کاربر مستقیماً با آن سر و کار دارد بنابراین به طراحی رابط کاربری باید توجه خاصی مبذول شود. شما می توانید از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی عناصر (المنت ها) رابط کاربری استفاده کنید.

کلاس آموزش طراحی رابط کاربری (UI)

کلاس آموزش طراحی رابط کاربری (UI)

رابط کاربر، آن بخش از سیستم است که کاربر با آن به طور مستقیم در ارتباط است. در طراحی سایت، رابط کاربر به آن قسمت از سایت گفته می شود که بازدید کننده مستقیما با همان سروکار دارد یعنی طرح اصلی سایت. طراحی طرح اصلی سایت یا همان رابط کاربری سایت حرفه ای پیچیده و در عین حال جالب و جذاب است که نیاز به دانش در زمینه های مختلف دارد که این دانش به طور تلفیقی در علم “طراحی رابط کاربری” بروز می کند.

روانشناسی مخاطب، مخاطب شناسی، رنگ شناسی و ترکیب رنگ ها، عوامل فرهنگی جامعه هدف، محتوایی که قرار است در سایت در معرض بازدید قرار گیرد، امکانات موجود، بودجه کارفرما و … همه و همه در چگونگی طراحی رابط کاربری نقش بسزایی دارند.

پانیذ وب ، در دوره آموزش طراحی رابط کاربری اقدام به ارائه سرفصلهایی بسیار حرفه ای کرده است که طی آن شما می توانید یک طراح رابط کاربری حرفه ای شوید. علاقه به طراح و گرافیک حتما شما را به این سمت خواهد کشاند. هم اکنون افراد زیادی در سرتاسر دنیا در زمینه طراحی UI یا رابط کاربری مشغول فعالیت هستند اما همگی موفق نیستند و آنهایی موفق می شوند که اصول علمی و کاربردی طراحی طرح اصلی سایت را بلد باشند و با دانش آن آشنا باشند.

 در این دوره چه می آموزید

در این دوره شما با پروسۀ طراحی رابط کاربری از مرحلۀ ایده تا پیاده سازی به طور کامل آشنا می شوید و همچنین به مبحث طراحی تجربه کاربری یا همان UX یا User Experience پرداخته می شود. اینکه بتوانید طرحی بزنید که موفقیت مشتری را به همراه داشته باشد در این دوره به آن پرداخته می شود.

اصول کار، استانداردها، مقالاتی که در این زمینه ارائه شده و نیز کارهای موفق بررسی می شود. در این دوره کار با فتوشاپ بعنوان نرم افزار اصلی طراحی بعلاوه چندین نرم افزار دیگر که در زمینه طراحی رابط کاربر می توانند نقش خوبی ایفا کنند آموزش داده می شود. همچنین می آموزید که بتوانید به راحتی طرحهای گرافیکی طراحی شده تان را رفع عیب کنید تا برای کاربر مناسب تر باشد.

دوره طراحی رابط کاربری UI چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای افرادی مناسب است که می خواهند بعنوان یک ایده پرداز طراحی عمل کنند و همچنین علاقمند به مباحث علمی، تئوری و همچنین کاربردی طراحی هستند. این دوره نه تنها برای “طراحی سایت” مناسب است بلکه، برای طراحی در هر زمینه می تواند مناسب باشد اما رویکرد، طراحی طرح وب سایت است. همچنین این دوره مناسب برای مدیران سایتها است که بتوانند خودشان مناسبترین طرح را طراحی کرده و پیاده سازی کنند.

پیش نیاز دوره طراحی رابط کاربری

پیش نیاز این دوره، آشنایی مقدماتی و اولیه با ماهیت وب سایت و گرافیک است. ضمنا این دوره برای بازه سنی ۱۸ سال به بالا ارائه می شود. زیرا مباحث تئوری حرفه ای در آن بحث خواهد شد.

در دوره آموزشی شما با طراحی رابط کاربری وب سای در نرم افزار فتوشاپ آشنا می شوید.

شهریه و تعداد جلسات

این دوره در 12 جلسه (هر جلسه 1 ساعت و 45 دقیقه) به صورت نیمه خصوصی (حداقل 3 و حداکثر 5 نفر) برگزار میگردد.

شهریه این دوره 2.800.000 تومان می باشد که دانشجو میتواند طی سه قسط در طول دوره پرداخت نماید.

در صورت پرداخت شهریه به صورت نقدی 10% تخفیف لحاظ خواهد شد.

عناوین آموزشی:
– معرفی دوره

– مفاهیم اصلی و پایه

– آماده سازی فتوشاپ برای وب

– انتخاب رنگ و فونت مناسب

– کار با لایه ها

– کار با shape و smart object

– کار با متن

– کار با Layer Style

– خودکار کردن انجام کارها در فتوشاپ

– طراحی واکنش گرا

– ساختن wireframe

– افزودن عناصر ui

– سرهم بندی صفحه ماک آپ

– بهینه سازی گرافیک وب

– ساخت تصاویر sprite

– استفاده از دیگر نرم افزارها

– جمع بندی