بازاریابی در اینستاگرام ( بخش اول )

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی و همه گیر شدن این شبکه ها در بین عموم مردم ، بستری فراهم شده است تا از طریق این شبکه های اجتماعی عده ای به رونق کسب و کار خود بپردازند. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی معروف است که با بازاریابی در آن میتوان کسب و کار خود را رونق بخشید.

بازاریابی در اینستاگرام کاری است که اگر اصولی و درست اجرا شود میتواند نتایج فوق العاده ای برای شما در بر داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی شبکه اجتماعی اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی موجود بپردازیم .

خصوصیات اینستاگرام:

آنچه اینستاگرام را منحصر به فرد می کند ، ماهیت و طراحی ساده ی باورنکردنی اش است . هیچ دکمه آزار دهنده ، ویژگی های زیادی ، پیوندهای ناقص یا پنجره های مزاحمی در اینستاگرام وجود ندارد . هر چند در بین مطالب و پست های اینستاگرام در برخی موارد شاهد نمایش تبلیغات هستیم اما آنقدر آزار دهنده نیست که از مزایا و خصوصیات خوب اینستاگرام چشم پوشی کنیم.

شناحت برند ، تعامل با محاطب ، ایجاد سرنخ هایی از مخاطب هدف ، بالا بردن فروش ، همگی برای کسی که دنبال رسیدن به اهداف خودش یا کسب و کارش باشد ، در اینستاگرام مهیا شده است .

راحتی استفاده از آن به گونه ای است که کاربران را معتاد به استفاده از آن می کند . اینستاگرام یکی از قدرتمند ترین روش ها برای بیان کردن خود ، ساختن یک اجتماع و گروه و مدیریت اثربخش است . هیچ برنامه ی به اشتراک گذاری عکس دیگری نتوانسته است همانند اینستاگرام عمل کند و دامنه قدرت اینستاگرام به گونه ای است که تا سالیان سال نیز می تواند به همین شکل پیش رود .

برتری های اینستاگرام :

اینستاگرام به شما امکان می دهد صد در صد فالوئرهایتان را بررسی کنید ، فیس بوک فقط امکان دسترسی به شش درصد را فراهم میکند .

تعامل در اینستاگرام به شدت بالاست . پنجاه و هشت برابر فیس بوک و صد و بیست برابر توییتر .

استفاده از اینستاگرام بسیار راحت است . آن قدر راحت که در منحنی یادگیری قرار نمی گیرد .

در سال 2017 اینستاگرام رشد بیست و سه درصدی داشته است در مقایسه با رشد حدود دودرصدی برای فیسبوک و توییتر که در واقع کاربران خود را از دست داده اند .

توزیع اینستاگرام بین کاربران آیفون و اندروید برابر است .

اینستاگرام در حال حاضر ماهانه بیش از ششصد و پنجاه میلیون کاربر فعال دارد .

پخش زنده در اینستاگرام تا صد و پانزده درصد رشد داشته است ، در مقایسه با کاهش شصت و سه درصدی پخش زنده در فیسبوک .

میانگین سفارش تبلیغات در اینستاگرام شصت و پنج دلار در مقابل فقط پنجاه و پنج دلار در فیسبوک است .

نرخ رشد اینستاگرام به ازای هر اپلیکیشن هوشمند دو برابر می شود .

اینستاگرام در حدف حساب های جعلی یا اسپم خیلی کار آمد است .

میانگین حساب کاربری در اینستاگرام از نظر فالوئر ماهانه تا شانزده درصد رشد پیدا می کند .

این موارد تنها بخشی از برتری های اینستاگرام به عنوان برترین شبکه اجتماعی حال حاضر بودند.
سعی خواهیم کرد در سلسله مقالات بازاریابی اینستاگرام ، شیوه ی خلق استراتژی خودتان را یاد بگیرید تا بتوانید خود و برندتان را در اینستاگرام معرفی کنید .  فعالیت بازاریابی در اینستاگرام به گونه ای است که بایستی به صورت مداوم و پیوسته صورت گیرد و هیچ وقفه ای در آن وجود نداشته باشد .

 

بازریابی در اینستاگرام

 

قبل از این که شما فعالیت بازاریابی خود را در اینستاگرام آغاز کنید باید نکات زیر را در نظر بگیرید :

–    چرا دارید فعالیت بازاریابی در اینستاگرام انجام می دهید .
–    دقیقا چه اهدافی دارید از نظر تعداد فالوئر ، درآمد و …
–    آیا همین الان صاحب برندی هستید که می خواهید تبلیغش کنید .
–    آیا حاضرید برای جذابیت بیشتر ، تصاویر جذابی را خلق کنید و برای این تصاویر زمان بگذارید .
–    حاضرید چند ماه اول برای اینستاگرام به شدت وقت بگذارید .

 

 

بازاریابی در اینستاگرام

محیط اینستاگرام :

ابتدا باید دقیقا بدانید دارید با چه ابزاری کار می کنید یعنی باید محیط ابزار را بشناسید تا بتوانید استفاده ای مفید از آن ببرید .
اینستاگرام در 99/9 درصد موارد موبایلی است . این برنامه در گوشی و وسایل قابل حمل خیلی راحت تر اجرا می شود . با فضای محدودی که اینستاگرام در گوشی دارد نوشته های فروش بلند در آن جایی ندارند چون فضا و زمان کمی برای فهمیده شدن پیام تان دارید .

نکته ی بسیار هم این است که مردم خیلی زود همه ی پست هایشان را روی نیوزفید هایشان بالا و پایین می کنند ، بنابراین جلب توجه فوری آن ها و انتقال ارزش به آن ها درست در لحظه ای که پست اینستاگرامی تان را می بینند بسیار حیاتی می باشد. به آن 1 درصد از افرادی که پست اینستاگرام شما را در کامپیوتر خود می بینند فعلا توجه نکنید . نسخه دسکتاپ بیشتر برای کنترل برنامه های خارج از نرم افزار اصلی به کار می رود که این نسخه به تازگی عکس دار شده است . هنوز هم نمی توانید از روی نسخه دسکتاپ مطلبی را در حساب اینستاگرام پست کنید .

مهمترین جنبه ی محیط اینستاگرام این است که محیطی است کاملا بصری. هر عکسی که پست می کنید حتما باید کیفیت بالایی داشته باشد . انسان ها طبیعتا موجوداتی بصری هستند به همین دلیل اطلاعات بصری را خیلی سریع تر از بقیه مدل ها پردازش می کنند .

اجتماعات بزرگی در اینستاگرام وجود دارند و شما باید بتوانید با توجه به شرایط خود و جایگاهی که کسب و کار شما دارد ، در آن اجتماعات قرار گیرید .

باید بدانید که گروه های بزرگی از مردم در اینستاگرام تقریبا در هر جایگاهی وجود دارند. شما باید به دنبال آن ها باشید و شیوه ی دسترسی پیدا کردن به آن ها را بفهمید . اگر می خواهید ترافیک بالایی را به صفحه اینستاگرام تان بکشانید و سطح فالوور هایتان را هر چه زودتر توسعه دهید ، درک این نکته مهم است .

شاید این مسائل از نظر شما زیاد پیچیده نباشد . چرا ؟  چون پلتفرم اینستاگرام به طرز خنده داری ساده است . با این حال شما باید روی پیروی و استراتژی های بازاریابی ، با درک کامل از محیط اینستاگرام متمرکز باشید تا بتوانید به شکل کارآمدی از گروه ها و اجتماعات بزرگ که  در اینستاگرام هستند استفاده کنید  و آن ها را برای جذب ترافیک بیشتر ، بالا بردن سطح فالوئر های خودتان و در نهایت به سود رساندن دائمی به کار ببرید .
هدف ما از توصیح مبانی اینستاگرام ، شفاف کردن استراتژی ها  و مبانی اولیه بازاریابی در آن است . در مراحل بعدی طبیعتا باید از ابزارهای موجود در آن به شکل بهینه ای استفاده کنید . اما استفاده از ابزارهای فنی اینستاگرام خود مستلزم یادگیری مبانی اولیه آن است تا شما را به شناخت درست از مبانی هدایت کرده و سپس بدانید هر کدام از این مبانی را میبایستی در کدام بخش از اینستاگرام استفاده کنید .

نکات و قوانینی که ما در تلاشیم در سلسله مقالات بازاریابی در اینستاگرام مطرح کنیم همگی نیاز به گذشت زمان و داشتن حوصله ی زیادی دارد . پس سعی کنید آن ها را درک و بصورت پیوسته به کار گیرید .
حالا که توانسته اید مبانی اولیه ی اینستاگرام را تا حدودی درک کنید در مرحله بعدی باید به سراغ ساخت اکانت یا پروفایل خود بروید .

در مقاله بعدی نکات بسیار مهمی را در رابطه با ساخت اکانت پروفایل اینستاگرام مطرح می کنیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *